Poznání naší tváře je dúležité, jestli si ju chceme obhájit...
Vaše příspěvky, připomínky, otázky, přání, stížnosti... (všecko jen smysluplné a k tématu) pište na adresu: moravska.orlica@gmail.com

Rešovské vodopady

19. července 2010 v 0:17 | Alda |  Zajmavá místa
Když jsem se svojí kamarádky zeptal, kam bychom mohli jet na výlet, navrhla Rešovské vodopady. Tento nápad se mně zdál jako hodně dobrý, vzhledem k tomu, že v městu bylo koncem minulého tydne (jeli sme v patku) téměř až nesnesitelné horko. Kombinace vyšší poloha místa, les a voda vypadala hodně lákavě. A spojení koneckoncú bylo docela přijatelné, s jedním přestupem tam aj spět.
Naša trasa vedla z Tvrdkova po červené značce stále dolú k Rešovským vodopadúm a z tama sme potom pokračovali po značce zelené do Dlouhé Loučky. Vzhledem k tomu, že se jde stále z kopce, je to trasa velice nenáročná a možu ju teda doporučit aj méně zdatným výletníkúm. V podstatě se autobusem necháte vyvést nahoru na kopec (když už o tom mluvím, v Tvrdkovu bylo tak báječné klima, chladňučko, čerstvučko, škoda, že sme ho tak rychle opustili) a sejdete dolú. Délka trasy je 12 kilometrú a dá se zvládnout aj za dvě hodiny. Jen si u vodopadú dávajte pozor, kam šlapete, bo tam može být pěkně kluzko a taky se možete nedobrovolně vykoupat! (Jak se to stalo aj mně).
Detail spojení z Olomouca: autobus Olomouc-Jeseník, odj. 14:30 z olomouckého autobusového nádraží, vystoupit v Dlouhé Loučce a pokračovat do Tvrdkova (odj. 15:23; pozor: tento autobus nejede ze stejné zastávky, na které vystoupíte, musíte přejít křižovatku! - příj. do Tvrdkova 15:43). Spět: z Dlouhé Loučky (zastávka u radnice, dovede vás tam turistická značka od vodopadú) autobus do Uničova (odj. 18:08) nebo do Újezda (odj. 18:49) a odtamtud pak vlak (odj. 18:39 z Uničova nebo 19:43 z Újezda). U dřívějšího spoje je lepší návaznost (v Uničovu čekáte 20 minut, v Újezdu 40), ale zas musíte docela natáhnout krok. Nám se podařilo ten dřívější stihnout (nicméně nejeli sme od radnice, ale od kraje Dlouhé Loučky, kam se dá dojít po silnici z Valšova Dolu). Mimochodem, Dlouhá Loučka je jednou z hrdých moravských dědin, které 5. července vyvěsily našu zemskou vlajku.

resov1
Právě na této skále mně ujela noha a už jsem sklouzl podél toho vodopadu vpravo až do túňky kousek níže. Eště že bylo také teplo...

resov2
Jeden z četných vodopadú

resov3
Pravděpodobně tentýž vodopad z jiného pohledu

resov4
Prúchod okolo vodopadú dost usnadňují také schúdky (vlevo si možete všimnout, že zábradlí je poškozeno - kousek níže je spadlý strom).

resov5
Rešovské vodopady sú bezpochyby jedním z nejkrásnějších koutú Moravy! 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama