Poznání naší tváře je dúležité, jestli si ju chceme obhájit...
Vaše příspěvky, připomínky, otázky, přání, stížnosti... (všecko jen smysluplné a k tématu) pište na adresu: moravska.orlica@gmail.com

Krásný nedělní výlet

12. července 2010 v 22:21 | Alda |  Zajmavá místa
V nedělu ráno jsem dostal takú chuť někam vyrazit. Záhy se mně nabídla moja oblíbená možnost: okolí Litovle. Dobře jsem udělal. Byl vyjmečně krásný den, aj když slunéčko hodně pálilo a teda spíše než k pěšímu výletu lákalo ke koupání, což bylo na okraji Litovle při Moravě docela znat. Aj na litovelském koupališti bylo rušno, ale sotva jsem se dostal dále, potkal jsem už jen málo lidí, nejčastěji vodákú.
Prvá část mojí cesty vedla podél Moravy. Klenba stromú aj blízkost vody udělaly letní žár o mnoho snesitelnější. Naplno jsem ho poznal až před Řimicemi, kde jsem kus šel přes luka po polorozbité silnici, která dříve zřejmě sloužila jako hlavní, dnešnímu provozu by však jen stěží stačila. V Řimicích mě turistický ukazatel upozornil na kapli Sv. Jana Křtitele, takže jsem se v této dědině trochu zdržel, abych ju našel. Dále mě pak moja cesta vedla přes Měník a Třesínský les k Mladečským jeskyním a do samotné Mladče (kde mě zas turistický ukazatel mírně šokoval, což možete vidět níže na obrázku). Došel jsem pak k mostu přes Moravu, který je od Mladče sotva kilometr vzdálen (směrem na Nové Zámky) a opět podél Moravy jsem se vrátil spět do Litovle.
Celá trasa je asi 16,5 kilometru dlouhá a má několik variant, takže ju možete jít vícekrát, aniž by vám připadla stejná. Myslím, že je to dobrý typ na výlet - a nejen na nedělní, tož přijeďte, ať možete poznat další krásný kout naší nádherné vlasti!

vylet1
Podél vody a ve stínu stromú je aj parný den o mnoho snesitelnější... pozor nicméně na komáry, je jich tu spoustu. (mezi Litovlí a Mladčí)

vylet2
V oblasti je několik naučných stezek, které návštěvníky zeznamují s touto oblastí, její květenou aj zvířecími obyvateli, popřípadu s dalšími zajmavostmi (tato vede podél Moravy z Litovle do Mladče a dále do Nových Zámkú).

vylet3
Popadané stromy nésú odklízeny, pokud přímo nebrání v prúchodu, čímž je podpořena přirozená obnova lesa. (mezi Litovlí a Mladčí)

vylet4
Tato mýtinka musela vzniknout teprve nedávno (mezi Mladčí a Řimicemi).

vylet5
Kaple Sv. Jana Nepomuckého z r. 1727 v Řimicích na návsi

vylet6
Jak krásná je ta moravská zem, zalita letním slunéčkem... (za Řimicemi)

vylet7
Třesínský les

vylet8
A ještě jednou!

vylet9
Tato budova blíže Mladečských jeskyní byla dříve ozdravovnou, včil je z ní penzion. Scenérie na fasádě z doby nedávné připomíná romány Eduarda Štorcha.

vylet10
Mladeč, nebo... "Mladež" ??? Či snad "mládež" ???
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 E. | Web | 19. července 2010 v 9:21 | Reagovat

Krásné fotky! Příště půjdu s tebou :o)

2 Alda | 19. července 2010 v 20:00 | Reagovat

[1]: Tož to budu moc rád :o)!

3 Albertlex | E-mail | Web | 5. června 2018 v 4:45 | Reagovat

The prostate gland is central to the portion of a male's reproductive :. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The men's prostate is found just before the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient for the patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, also called prostatitis, is among the most common prostate-related symptom in men younger than 55 yrs . old. Infections from the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of most kinds of prostate infection. It is a result of bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition connected with a particular defect inside the gland and the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be brought on by trauma for the urinary tract or by infections via the rest from the body. A patient may feel testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal of the prostate defect followed by the use antibiotics and NSAIDs to take care of the soreness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not yet to determine the causes of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some of the steps you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for overall health and it'll also keep your urinary track clean.

2. Some studies declare that a couple of ejaculations weekly will assist you to prevent prostate type of cancer.

3. Eat red meat in moderation. It has been shown that consuming more than four meals of beef a week will heighten the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most crucial measure to consider to make certain a healthy prostate is always to select regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you ought to select prostate examination at least once annually.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama