Poznání naší tváře je dúležité, jestli si ju chceme obhájit...
Vaše příspěvky, připomínky, otázky, přání, stížnosti... (všecko jen smysluplné a k tématu) pište na adresu: moravska.orlica@gmail.com

Krásný nedělní výlet

12. července 2010 v 22:21 | Alda |  Zajmavá místa
V nedělu ráno jsem dostal takú chuť někam vyrazit. Záhy se mně nabídla moja oblíbená možnost: okolí Litovle. Dobře jsem udělal. Byl vyjmečně krásný den, aj když slunéčko hodně pálilo a teda spíše než k pěšímu výletu lákalo ke koupání, což bylo na okraji Litovle při Moravě docela znat. Aj na litovelském koupališti bylo rušno, ale sotva jsem se dostal dále, potkal jsem už jen málo lidí, nejčastěji vodákú.
Prvá část mojí cesty vedla podél Moravy. Klenba stromú aj blízkost vody udělaly letní žár o mnoho snesitelnější. Naplno jsem ho poznal až před Řimicemi, kde jsem kus šel přes luka po polorozbité silnici, která dříve zřejmě sloužila jako hlavní, dnešnímu provozu by však jen stěží stačila. V Řimicích mě turistický ukazatel upozornil na kapli Sv. Jana Křtitele, takže jsem se v této dědině trochu zdržel, abych ju našel. Dále mě pak moja cesta vedla přes Měník a Třesínský les k Mladečským jeskyním a do samotné Mladče (kde mě zas turistický ukazatel mírně šokoval, což možete vidět níže na obrázku). Došel jsem pak k mostu přes Moravu, který je od Mladče sotva kilometr vzdálen (směrem na Nové Zámky) a opět podél Moravy jsem se vrátil spět do Litovle.
Celá trasa je asi 16,5 kilometru dlouhá a má několik variant, takže ju možete jít vícekrát, aniž by vám připadla stejná. Myslím, že je to dobrý typ na výlet - a nejen na nedělní, tož přijeďte, ať možete poznat další krásný kout naší nádherné vlasti!

vylet1
Podél vody a ve stínu stromú je aj parný den o mnoho snesitelnější... pozor nicméně na komáry, je jich tu spoustu. (mezi Litovlí a Mladčí)

vylet2
V oblasti je několik naučných stezek, které návštěvníky zeznamují s touto oblastí, její květenou aj zvířecími obyvateli, popřípadu s dalšími zajmavostmi (tato vede podél Moravy z Litovle do Mladče a dále do Nových Zámkú).

vylet3
Popadané stromy nésú odklízeny, pokud přímo nebrání v prúchodu, čímž je podpořena přirozená obnova lesa. (mezi Litovlí a Mladčí)

vylet4
Tato mýtinka musela vzniknout teprve nedávno (mezi Mladčí a Řimicemi).

vylet5
Kaple Sv. Jana Nepomuckého z r. 1727 v Řimicích na návsi

vylet6
Jak krásná je ta moravská zem, zalita letním slunéčkem... (za Řimicemi)

vylet7
Třesínský les

vylet8
A ještě jednou!

vylet9
Tato budova blíže Mladečských jeskyní byla dříve ozdravovnou, včil je z ní penzion. Scenérie na fasádě z doby nedávné připomíná romány Eduarda Štorcha.

vylet10
Mladeč, nebo... "Mladež" ??? Či snad "mládež" ???
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 E. | Web | 19. července 2010 v 9:21 | Reagovat

Krásné fotky! Příště půjdu s tebou :o)

2 Alda | 19. července 2010 v 20:00 | Reagovat

[1]: Tož to budu moc rád :o)!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama