Poznání naší tváře je dúležité, jestli si ju chceme obhájit...
Vaše příspěvky, připomínky, otázky, přání, stížnosti... (všecko jen smysluplné a k tématu) pište na adresu: moravska.orlica@gmail.com

Editorial

7. května 2010 v 14:32 | Alda |  STE-LI TU POPRVÉ, ČTĚTE!
orlica

Moravankám, Moravanúm aj všeckým ostatním!

Vítajte na mojich vebových stránkách!
Tyto stránky vznikly a budou prúběžně rozšiřovány (v závislosti na tom, jak budu mět čas) tak, aby Vám všeckým poskytly informace o Moravě a moravském národu, ať už se tyto týkají dějin, kultury, tradic či místopisu. Mojím prvým a nejdúležitějším cílem je vytvořit co nejucelenější přehled o naší vlasti, neboť tomuto tématu je v současné době věnováno méně, než by bylo třeba. Toto chcu svojí činností napravit. Dneska, kdy moravanství prochází jakýmsi obrozením, jako už v minulosti tolikrát, si dobře uvědomuju dúležitost svojeho konání. Těžko možeme obhajovat svoju tvář, když ju ani pořádně neznáme. Snadno pak podlehneme rúzným lžím a polopravdám.
Druhým úkolem, který si tu stanovuju, je rozšíření spisovné moravštiny do běžného užívání, neboť každý jazyk, má-li se správně vyvíjet ve všecké svojí pestrosti a bohatosti, potřebuje kromě teoretických spisú, určujících pravidla jeho užití, aj samo užití praktické.
Slibuju Vám všeckým, že oba tyto úkoly se budu snažit plnit dle svojich nejlepších možností - a zároveň ty z Vás, kdož máte zájem podílet se na tvorbě tohoto vebu, prosím, abyste mně poslali Vaše příspěvky na výše uvedenou adresu. Vítám články týkající se dějin, kultury, tradic či místopisu Moravy, dále aktuality, úvahy, fejetony aj uměleckou tvorbu související s Moravou a moravským národem (alespoň rámcově). Články se možú týkat aj politiky, která do našeho života tak jak tak proniká. Prosím ale, abyste při psaní článkú respektovali základní pravidla slušnosti a tolerance - možete kritizovat, ale neurážejte. Zdúrazňuju, že jakýkoliv rasistický, šovinistický nebo vulgární příspěvek nezveřejním - taký příspěvek mně ani neposílejte! Dále prosím, abyste při psaní faktografických článkú vždy uváděli pokud možno všecky zdroje, z nichž ste čerpali. Mým cílem je uvádět fakta pravdivě, nikoliv je překrucovat v moravský prospěch - proto sú zdroje dúležité, kvúli případnému ověření. V neposlední řadě prosím o spolupráci aj odborníky na spisovný moravský jazyk - narazíte-li někde na nesrovnalost s pravidly moravštiny, prosím, abyste mě na ňu upozornili a já ju mohl opravit.
Su přesvědčen, že Vám múj veb bude sloužit jen k prospěchu a že tu najdete mnohé zajmavosti, které rozšíří Vaše obzory.

                                                                                        V úctě,
                                                                                                 Alda   
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama